Czym są fundusze zalążkowe przyznawane na fundowanie inwestycji oraz kto zdoła je zdobyć?

Fundusze zalążkowe są innym sposobem nazywane jako seed capital. Znaczy to, iż są to fundusze przyznawane na finansowanie inwestycji w najwcześniejszym czasie funkcjonowania danej firmy albo przedsiębiorstwa, okresie który jest nazywany fazą zalążkową. Okres ten mieści moment zaistnienia pomysłu aż do jego pojawienia się w branży czy na rynku.

dofinansowanie
Dziennikarz: Daniel Oines
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Fundusz taki jest przeznaczany na sponsorowanie danej inwestycji , co obejmuje przykładowo prowadzenie badań, stworzenie koncepcji wstępnej czy też prowadzenie różnorodnych ocen. Przyjmuje się, iż faza zalążkowa jest nadzwyczaj ryzykowną fazą inwestycji, bowiem fundusz zalążkowy nie jest przyznawany firmom czy też przedsiębiorstwom, które już dynamicznie funkcjonują na rynku i czerpią ze swojej działalności znaczne dochody - szczegóły. Fundusz ten jest przypisywany w pierwszej fazie działalności, wskutek tego obarczony jest bardzo sporym ryzykiem. Istnieje rozległe prawdopodobieństwo, że dany projekt przerodzi się w coś wartego zainwestowania, chociaż istnieje taka sama szansa na jego niepowodzenie.

W związku z tym nie każdy projekt może liczyć na otrzymanie takiego funduszu zalążkowego. Trzeba spełniać bardzo dużo wymagań, żeby móc ubiegać się o przyznanie takiego funduszu, nie mówiąc już o tym, że sam pomysł i początkowy projekt musi wzbudzić zainteresowanie, a także mieć jakieś rzeczywiste szanse na powodzenie. Toteż na fundusz zalążkowy zdołają liczyć faktycznie innowacyjne, konkretne i mające dużą możliwość na udaną realizację projektu (polecana strona).


Kolejne tematy

Zastrzyk gotówki dla przedsiębiorców

Oszczędzanie, pieniądze
Dziennikarz: sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Państwa Unii Europejskiej co raz bardziej wychodzą z dołka gospodarczego. Polska na szczęście została jedynie nieco poturbowana przez recesję, jednak wiele firm upadło, nie mówiąc już o ludziach, którzy stracili posadę lub nie mogą jej otrzymać. Wiele firm, aby utrzymać się na rynku, musi zaciągać kredyty. Otwieranie nowych zobowiązań nie jest szkodliwe, jeśli pieniądze tak uzyskane są przeznaczane na inwestycje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.