Okres zimowy przybywa do nas nieubłaganie

Raduje tylko najpewniej tylko dzieci, gdyż dla dorosłych bywa to najmniej lubiana pora roku.


Opady śniegu, minusowa temperatura, trudne warunki na drogach to utrapienie większości dorosłych, a przede wszystkim właścicieli samochodów, którzy codziennie dojeżdżają do pracy.


filtry oleju
Dziennikarz: cuatrok77
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

W jaki sposób przygotować pojazd do sezonu zimowego?

Drewno w zakładzie stolarskim
Dziennikarz: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zima to wyjątkowo wymagający okres dla czterokołowca. Mimo, że auta mają coraz w wyższym stopniu zaawansowane systemy jak też wymyślne rozwiązania, to w dalszym ciągu w kilku podstawowych aspektach zimą wymagają szczególnej troski z naszej strony.


Nieustanna wilgotność, ujemne temperatury, chemiczne środki i piach, którymi posypywane bywają drogi, to tylko niektóre czynniki, które znacznie ograniczają eksploatację czterokołowca w zimie.


W najtrudniejszej sytuacji pozostają Ci, którzy nie mają garażu, ponieważ wyruszenie pojazdem w drogę bywa rzeczywiście długie, gdyż warunki pogodowe skutecznie potrafią utrudnić taki wyjazd. No i to jasne kłopoty z uruchomieniem pojazdu, bo przy niskich temperaturach nawet bardzo dobre auto ma możliwość mieć z tym problem. Ci, którzy trzymają swoje auto na parkingu powinni przed sezonem zimowym zadbać nie wyłącznie o opony zimowe, lecz też o filtry oleju.


podróż
Na podstawie danych z: pixabay.com


Ich rola jest faktycznie bagatelizowana. Zwłaszcza wpływają one na wydajność olejów silnikowych dzięki czemu chronią sam silnik. Warto w tym momencie zaproponować filtr (czytaj w serwisie) mann (przydatne informacje o filtrze do manna) zaopatrzony w zintegrowane ogrzewanie obustronne. Bywa on bardzo zalecany w okresie zimowym, gdyż gwarantuje pewny rozruch nawet w najniższych temperaturach, a jak istotna jest to rzecz, zdaje sobie z tego sprawę każdy kierowca. Jeżeli i Ty wymienisz swój filtr na filtr mann (sprawdź filtr oleju) możesz mieć gwarancję, iż Twój samochód choć bez garażu nigdy nie będzie miał kłopotu z uruchomieniem.


Pomyśl o tym szczególnie iż nie okazuje się to ogromny wydatek.


Należałoby o takie sprawy zadbać jeszcze zanim temperatura spadnie naprawdę nisko.
2017-12-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.