Czy różnego rodzaje paliwa oraz surowce energetyczne powodują zanieczyszczenie środowiska? W jaki sposób takim sytuacjom zapobiegać?

Dzisiejsze technologie zdobywania oraz wykorzystania surowców naturalnych dają bardzo duże możliwości. Z pewnością można zrealizować za ich pomocą wiele takich ambitnych lecz również tych bardziej codziennych czynności. Ropa albo węgiel są przecież surowcami wykorzystywanymi tak w przemyśle, jak też przez zwykłych ludzi codziennie.


separatory ropopochodne
Dziennikarz: Sanplast S.A.
Na podstawie danych z: Sanplast S.A.


Natomiast mają one także duży wpływ na stan środowiska, z tego względu dobrze jest wiedzieć o zagrożeniu i robić wszystko, by niwelować potencjalne ryzyko zanieczyszczenia.


W przypadku węgla ryzyko na pewno nie jest potencjalne, gdyż już od dłuższego czasu mówi się sporo o kwestii smogu w miastach, który na dłuższą metę powoduje alergie, raka jak również astmę. Życie w takim pełnym zanieczyszczeń środowisku jest dla człowieka bardzo niebezpieczne - znacznie więcej zobaczysz na tej stronie. Istnieją już badania, które pokazują, że coraz więcej zgonów ma miejsce właśnie z powodu niesamowicie brudnego powietrza. Gospodarze miast, w jakich ten problem jest największy starają się z tym stanem rzeczy walczyć poprzez wprowadzanie różnego rodzaju programów mających na celu polepszenie jakości powietrza. Proponowane są dopłaty do lepszych pieców, które produkują mniejszą ilość zanieczyszczeń. Zakłada się filtry na kominy dużych fabryk. Monitoruje się stale stan powietrza, jednak zmiany są nie tak szybkie jak byśmy chcieli. Jednak trzeba mieć nadzieje, że ich rezultat będzie ostatecznie dobry, a sytuacja zmieni się na lepsze.


Sporo maszyn działa na olej napędowy, jaki jest produkowany na bazie ropy. Często do maszyn wykorzystywanych w rolnictwie stosowane jest tego typu paliwo. Podczas żniw, gdy zużywa się ogromne ilości paliwa, istotny jest duży jego zapas. Z tego względu właśnie niektórzy zaopatrują się w dodatkową ilość paliwa. Z kolei tutaj należy wziąć pod uwagę bezpieczny przewóz oleju napędowego oraz jego umiejętne składowanie. Ważne są odpowiednie szczelne pojemniki, z których nic nie przedostanie się ziemi albo powietrza. Trzeba wiedzieć bowiem, iż nie jedynie wycieki są szkodliwe lecz również parowanie tego typu cieczy. Nie ma potrzeby chyba nikomu przypominać, że jest ona niesamowicie łatwopalna.


Ważną sprawą, jeśli chodzi o ochronę środowiska jest odpowiednie odprowadzanie ścieków z miejsc, w jakich może dochodzić do zanieczyszczenia substancjami ropopochodnymi. Są to na przykład myjnie samochodowe, parkingi, różnego rodzaju ścieki poprodukcyjne z przedsiębiorstw przemysłowych.


Kolejne tematy

Co jest niezbędnym wyposażeniem wielu maszyn i gdzie moglibyśmy spotkać tuleje z brązu?

silosy
Dziennikarz: Wolf System Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Wolf System Sp. z o.o.
Te tuleje są niezbędnymi składnikami bardzo wielu maszyn, tak używanych w przemyśle, jak i tych używanych w domu. Występują one w miejscach, jakie podatne są na korozję czy zły wpływ różnych kwasów lub innych substancji sztucznych.


Takie tuleje z brązu wykonywane są techniką odlewnictwa odśrodkowego.

kingspanenviro.com/pl
Na podstawie danych z: www.kingspanenviro.com/

Tego typu substancje znajdują się także w wodach opadowych, jakie spływają z dróg jak i autostrad. W takich miejscach najlepiej zastosować separatory ropopochodne. Są to urządzenia, jakie oddzielają wspomniane mało bezpieczne substancje od reszty ścieków. W taki sposób nie trafiają one do ścieków kanalizacyjnych, a są już wyłapywane na samym początku.
2017-06-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.