Czemu branża IT cały czas szuka wielu pracowników, jaki jest poziom zarobków w takich zawodach.

Jednym z najpopularniejszych obecnie zawodów jest tak zwany informatyk. Bardzo dobrze można to zresztą zobaczyć po ilości ofert, jakie pojawiają się dla pracujących w tym zawodzie. Tak naprawdę aktualnie informatyka jest tak rozbudowana, że najróżniejszych specjalizacji jest naprawdę dużo.

informatyk, programista
Dziennikarz: Southbank Centre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nadal potocznie mówi się o osobach z tej branży informatykami, ale mogą się one zajmować one zupełnie innymi zagadnieniami, posiadając coraz węższe specjalizacje. Rzecz jasna pracowniczy rynek dopasowuje się do tego typu trendów, co dobrze widać w ofertach. Właściciele firm nie potrzebują już osób, które umieją wszystko po trochu.

Jeśli przedstawiany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link (https://intraworq.com/) - przeczytasz tam wiele ciekawych informacji.

Raczej będą ich interesowali specjaliści w jednej konkretnej dziedzinie, oczywiście posiadający jakąś orientację w pozostałych zagadnieniach, lecz doskonale znający się na jednej rzeczy. Zresztą obecnie rozmaitych technologii jest tak dużo, że nawet przy bardzo dużym wysiłki pojedyncza osoba nie miałaby szans, aby nauczyć się wszystkiego. Po to m.in. firmy organizują hackathon, czyli konkurs dla programistów i informatyków, dzięki któremu testowane są konkretne umiejętności.

Z tego też powodu i sami pracownicy będą się w czymś specjalizować, stając się programistami, wdrożeniowcami czy testerami, i w tym chcą być jak najlepsi. Branża IT jest również jedną z najlepiej obecnie opłacanych branż z wynagrodzeniami sporo przewyższającymi średnią krajową. Oczywiście ogromnie dużo zależeć tu będzie od firmy, w której się pracuje, miejscowości i specjalizacji.

Jeśli omawiany tutaj wpis zajął Cię i pragniesz więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny koniec umowy o pracę a l4, gdzie wyszukasz sporo treści.

W mniejszych miejscowościach programista java zarobki rozpoczynają się od półtora tysiąca, ale już w Krakowie czy Warszawie będzie to przynajmniej dwa razy więcej.


Kolejne tematy

Samochodowy warsztat – w jaki sposób go wyekwipować?

komin
Na podstawie danych z: http://sxc.hu/
Samochody są urządzeniami mechanicznymi, bez których dzisiaj człowiek nie wyobraża sobie życia.


Niewątpliwie jest to jeden z najogromniejszych i najważniejszych wynalazków dla ludzkości.

programista
Dziennikarz: Berliner.Gazette
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W największych miastach zapotrzebowanie na takich programistów cały czas rośnie, tak więc rynek zmusza do podnoszenia wynagrodzeń i dodatków socjalnych. Na wysokie dochody mogą także liczyć programiści bazodanowi, analitycy i wdrożeniowcy. W ich przypadku pensje rzędu siedmiu czy ośmiu tysięcy to coś zupełnie normalnego. Najwyższy poziom jeśli chodzi o wysokość zarobków osiągają kierownicy projektów i dyrektorzy działów. Jeśli chodzi o nich dziesięć tysięcy to pewien standard, ale też ponoszą oni znacznie większą odpowiedzialność za to, czym się zajmują. Więcej na .
2020-06-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.