dowody przeciw kopalniom odkrywkowym

Odkrywki zwane od sposobu wydobycia kopalniami odkrywkowymi uważane są za pierwsze sztolnie naziemne. Przygnębiająca regularność ujawnia, że dużo rzeczy, jakie uważamy jako argument na siłę polskiej gospodarki i jakimi chlubimy się przed naszymi sąsiadami, wcale nie stanowi jakiegokolwiek wyjątkowego powodu do dumy.Wpływ kopalni odkrywkowych na osuszanie obszaru, na obniżanie pułapu wód gruntowych i wysychanie jezior z powodu leja depresyjnego jest dobrze znany i zbadany.


Znany jest także kłopot wpływu jaki obejmuje odkrywka na zażelazienie cieków i ujęć wodnych.

Kliknij ten link - znajdziesz tam zbliżone treści, zatem to omówienie (http://multitech-wroclaw.pl/giecie-blach/) takiej tematyki z pewnością również okaże się warte Twojej uwagi.

Same odkrywki nie mają racji bytu, bo oznaczają demolowanie obecności i zdrowia ludzi, zagładę przyrody i rolnictwa, to ślepa uliczka rozwoju gospodarczego. Konieczna jest zmiana sektora energii i odchodzenie od odkrywek na rzecz przyspieszenia odnawialnych źródeł energii i powiększania efektywności energetycznej.

przemysł - landszaft
Dziennikarz: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odkrywki Krobia powstają często na obrębach rolniczych, gdzie uprawa gruntów stanowi główne źródło utrzymania. Rośliny i zwierzęta hodowlane wymagają wody. Ludzie mieszkający na takich terenach uświadamiają sobie nieoczekiwanie że zamieszkują na granicy wielkiej dziury i zaczyna brakować wody. Gwałtownie w przeciągu tygodnia znika woda ze studni będąca do tego czasu jej dostępnym, a przede wszystkim bezpłatnym źródłem. Obecny od lat staw nieraz w jedną noc zamienia się w suchy dół, a ludzie żyjący z uprawy jarzyn stoją przed ogromnym dylematem co robić w przyszłości.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Zatem kliknij tu Wskaźnik napięcia i oglądaj do woli kolejne specjalistyczne wątki.

Jeziora Poniec schną, a razem z nimi źródło utrzymania ludzi żyjących z turystyki.


Przedsięwzięcia roztaczane przez koncerny mieszczą jedynie świetlaną przyszłość. Teraźniejsze atrakcje, jak straty zdrowotne, rozbicie konstrukcji publicznej, skażenie pyłem i nieustający gwar, nie są brane pod uwagę. Inwestorom wygodniej jest uwzględniać wyłącznie krótkowzroczne pragnienie zysku, niż zagadnienia zdrowia publicznego, krajobrazu, środowiska naturalnego.

Kolejne tematy

Profesjonalna budowa dróg

przemysł - portret
Dziennikarz: Otwarte Klatki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Budowa dróg z pewnością wymaga dużo pracy, a także stosownych maszyn i artykułów do pracy. Przy budowie dróg pracują także osoby, jakie mają stosowną wiedzę oraz doświadczenie w tej branży. Drogi wykonuje się z wielu rozmaitych materiałów, znaczące jest to, aby były one mocne, solidne oraz stabilne na różnorodnego typu uszkodzenia.
Konsekwencje irracjonalnych decyzji powiązanych z tworzeniem kopalni odkrywkowych wracają do nas wcześniej, czy w przyszłości, a kosztów z nimi połączonych żadne pieniądze nie zadośćuczynią.
2019-07-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.