Kilka przydatnych informacji na temat tego, jak najlepiej rozliczyć swoje roczne przychody.

Jedną z głównych rzeczy, którą musi płacić każda zatrudniona albo zarabiająca w inny sposób osoba, są podatki. Są one obowiązkowe i nie można od nich uciec, chyba że ktoś chce ryzykować działanie w szarej strefie.
Fundusze UE
Dziennikarz: Jude and Paul
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Znana firma mcs żory zajmuje się produkcją tych zaworów i złączy, które potrafią zostać wykorzystywane w pracach przemysłowych.

plan
Dziennikarz: Swadilfari
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Toteż przyjmuje ona zlecenia od wszelakich takich przedsiębiorstw, które trudnią się produkcją różnych konstrukcji, a również urządzeń i maszyn lub instalacji trafiających następnie do domów i różnego typu pozostałych budynków.


Co ważne, do podstawy opodatkowania bierze się wszystkie uzyskane dochody, nie tylko to co udało się zarobić w pracy. Jeżeli ktoś czerpie zyski z giełdy albo wynajmuje jakąś nieruchomość to także jest zobowiązany do przedstawienia tego w zeznaniu rocznym i zapłacenia policzonej kwoty podatku. W pewnych sytuacjach będzie to rozliczane ryczałtowo, na przykład przy wynajmie mieszkania należy złożyć pit 28 online i w tej formie rozliczać ten wynajem - zobacz jak rozliczyć pit w internecie. Lecz zdecydowana większość osób będzie musiała wszystkie dochody dokładnie policzyć i na tej podstawie wyznaczyć wysokość podatku.


Na rozliczenie swoich dochodów wszyscy mają cztery pierwsze miesiące danego roku, to w tym czasie należy przesłać do urzędu skarbowego wypełnione zeznanie. Przekroczenie tej daty może się wiązać z poważnymi karami pieniężnymi, należy więc dopilnować, żeby wszystko złożyć w terminie - pi-tax.pl. Obecnie samo przygotowanie deklaracji jest naprawdę proste, ponieważ skorzystać można z jednego z wielu dostępnych programów lub internetowych serwisów.


Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło rozlicz pit przez internet i już po chwili dostanie się wykaz miejsc, w jakich można to będzie wygodnie zrobić. A jeśli ktoś nie będzie się czuł na siłach, to wynająć może za niedużą opłatę jakieś biuro rachunkowe, które wszystkim się zajmie.
2017-08-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.