Kilka przydatnych informacji na temat tego, jak najlepiej rozliczyć swoje roczne przychody.

Jedną z głównych rzeczy, którą musi płacić każda zatrudniona albo zarabiająca w inny sposób osoba, są podatki. Są one obowiązkowe i nie można od nich uciec, chyba że ktoś chce ryzykować działanie w szarej strefie.
Fundusze UE
Dziennikarz: Jude and Paul
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Co to jest MiLoG i jak on w praktyce działa?

malowanie
Dziennikarz: Dekoral
Na podstawie danych z: Dekoral
Od jakiegoś okresu funkcjonuje na terenie RFN pewna kontrowersyjna ustawa mówiąca o płacy minimalnej. Swoimi przepisami dotyka przede wszystkim przewoźników z branży transportowej i tyczy się wysokości ich płacy w czasie ich przebywania u naszego zachodniego sąsiada.


Według takiej federalnej ustawy na obszarze Niemiec funkcjonuje ustalona stawka godzinowa.


Co ważne, do podstawy opodatkowania bierze się wszystkie uzyskane dochody, nie tylko to co udało się zarobić w pracy. Jeżeli ktoś czerpie zyski z giełdy albo wynajmuje jakąś nieruchomość to także jest zobowiązany do przedstawienia tego w zeznaniu rocznym i zapłacenia policzonej kwoty podatku. W pewnych sytuacjach będzie to rozliczane ryczałtowo, na przykład przy wynajmie mieszkania należy złożyć pit 28 online i w tej formie rozliczać ten wynajem - zobacz jak rozliczyć pit w internecie. Lecz zdecydowana większość osób będzie musiała wszystkie dochody dokładnie policzyć i na tej podstawie wyznaczyć wysokość podatku.


Na rozliczenie swoich dochodów wszyscy mają cztery pierwsze miesiące danego roku, to w tym czasie należy przesłać do urzędu skarbowego wypełnione zeznanie. Przekroczenie tej daty może się wiązać z poważnymi karami pieniężnymi, należy więc dopilnować, żeby wszystko złożyć w terminie - pi-tax.pl. Obecnie samo przygotowanie deklaracji jest naprawdę proste, ponieważ skorzystać można z jednego z wielu dostępnych programów lub internetowych serwisów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.