Kilka przydatnych informacji na temat tego, jak najlepiej rozliczyć swoje roczne przychody.

Jedną z głównych rzeczy, którą musi płacić każda zatrudniona albo zarabiająca w inny sposób osoba, są podatki. Są one obowiązkowe i nie można od nich uciec, chyba że ktoś chce ryzykować działanie w szarej strefie.
Fundusze UE
Dziennikarz: Jude and Paul
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Nie każdy program do wypełniania zeznań podatkowych umożliwia własnoręczne wpisanie KRS instytucji charytatywnej

informacje
Dziennikarz: Anas Qtiesh
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Korzystanie z darmowych aplikacji do składania pitów bez wątpienia pomaga szybko i bezproblemowo uzupełnić druki. Jednak bardzo często te programy posiadają już wstępnie wklejony numer KRS instytucji, którego nie da się zmienić.


Jeżeli interesuje nas przekazanie podatku KRS wybranej organizacji jest numerem, który bezwzględnie musimy podać w zeznaniu, żeby pieniądze dotarły do celu.


Co ważne, do podstawy opodatkowania bierze się wszystkie uzyskane dochody, nie tylko to co udało się zarobić w pracy. Jeżeli ktoś czerpie zyski z giełdy albo wynajmuje jakąś nieruchomość to także jest zobowiązany do przedstawienia tego w zeznaniu rocznym i zapłacenia policzonej kwoty podatku. W pewnych sytuacjach będzie to rozliczane ryczałtowo, na przykład przy wynajmie mieszkania należy złożyć pit 28 online i w tej formie rozliczać ten wynajem - zobacz jak rozliczyć pit w internecie. Lecz zdecydowana większość osób będzie musiała wszystkie dochody dokładnie policzyć i na tej podstawie wyznaczyć wysokość podatku.


Na rozliczenie swoich dochodów wszyscy mają cztery pierwsze miesiące danego roku, to w tym czasie należy przesłać do urzędu skarbowego wypełnione zeznanie. Przekroczenie tej daty może się wiązać z poważnymi karami pieniężnymi, należy więc dopilnować, żeby wszystko złożyć w terminie - pi-tax.pl. Obecnie samo przygotowanie deklaracji jest naprawdę proste, ponieważ skorzystać można z jednego z wielu dostępnych programów lub internetowych serwisów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.