Do jakiego wydruku są podobne notowania giełdowe?

W wielu gazetach i np. w serwisach z informacjami w internecie moglibyśmy wyszukać między innymi tego typu informację jak wykresy giełdowe. Dla większej części osób jest to jedynie niewiele znaczący wykres, jaki tyczy się przykładowo bieżącej ceny akcji jakiejś spółki, zazwyczaj na tle notowań z przeszłości.


Istnieją jednak także osoby, które chcą swe oszczędności przeznaczyć na grę na GPW, czyli pragną, tym samym zostać współwłaścicielami dobranych przez swoją osobę firm.


Jeżeli chcielibyśmy wypróbować swych sił w tej dziedzinie, możemy rozpocząć od tzw. "pewniaków", zatem spółek o ustabilizowanej sytuacji na rynku. Dla przykładu mogą to zostać firmy, które są w swojej dziedzinie potentatami na skalę całego kraju lub nawet świata. Tu warto się zainteresować przykładowo wytwórcą armatury przemysłowej. Wartymi zaciekawienia mogą być notowania Zetkama. Co istotne, nie musimy być ekspertami w branży, w jakiej funkcjonuje dana spółka. W znacznej mierze może wystarczyć wstępnie orientować się w sytuacji na rynku oraz zbadać (najszybciej jest to wykonać za pomocą internetu) na wykresie, w jaki sposób funkcjonowała taka spółka w trakcie dłuższego okresu, np.

Zainteresowała Cię taka wiadomość? Jeśli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź na witrynie inne informacje, one również będą na opisywany temat.

aktualnych 3 lat. To już wiele może powiedzieć i często starcza do podjęcia decyzji.


Kolejne tematy

Wysoka jakość maszyn ciśnieniowych w sferze naftowej – czyli bez autoryzacji ani rusz

tshirt
Dziennikarz: Aleksej Leonov
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W Polsce od kilku wyjątkowo zaczął się rozwijać przemysł naftowy oraz spawalniczy. Polskie spółki wespół ze swoimi pracownikami i profesjonalnymi metodami opartymi na nowoczesnych technologiach coraz silniej akcentują swoją pozycję nie tylko na lokalnym rynku, ale przede wszystkim w przestrzeni międzynarodowej.


pompa
Dziennikarz: Wonderlane
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nie należy zrażać się chwilowymi obniżkami notowań, gdyż jest to zupełnie naturalna kwestia.


Podobnie wyglądałby nasz wykres EKG - również czasami posiadamy doraźnie bardziej znaczące ciśnienie, ale najczęściej nie ma to wartości, jeżeli spojrzymy na to perspektywicznie. Takie wahania są uwarunkowane od mnóstwa czynników, np. inflacji czy ogólnej sytuacji ekonomiczna w kraju.
2022-04-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.