Zaawansowane działania w ogrodzie – co warto mieć?

Przygotowanie ogrodu do nowego sezonu najczęściej oznacza prace na wielu etapach. Często trzeba rozpocząć od przekopania ziemi. Podczas preparowania gleby do sadzenia kwiatów, możemy mieć problem z przygotowaniem wgłębień odpowiedniej głębokości.


link do oferty
Dziennikarz: flickr.com
Na podstawie danych z: flickr.com
Przyczyny tych trudności mogą być bardzo dziwne — skamieniała gleba albo korzenie tkwiące głęboko pod powierzchnią ziemi. W takich przypadkach może okazać się, że musimy sięgnąć po stosowne narzędzia, które znacznie upraszczają i przyspieszają ogrodowe zmagania. Tu rozwiązaniem może być dosięgający do głębokich struktur świder glebowy.

Jednoosobowy świder glebowy (zobacz produkt), choć może jego nazwa brzmi poważnie, nie jest wysoce specjalistycznym narzędziem. Jeśli jest to świder spalinowy, ma system antywibracyjny, dużą poduszkę amortyzującą i hamulec wiertła (gdyby wiertło trafiło na kamień albo twardy konar). Dodatkowo jest stosunkowo lekki i wygodny w używaniu i zapewnia dużo szybszą i efektywniejszą pracę, lecz wymaga zwiększonych nakładów pieniężnych, bo należy uzupełniać w nich paliwo i olej. Możemy używać też świdra manualnego, który działa tylko za pomocą siły naszych mięśni i nie ma podłączenia do prądu, więc jego całościowy koszt to koszt zakupu. Sprawdzi się on na pewno przy robieniu mniejszych otworów, właśnie pod sadzonki roślin, krzewy i drzewka. Świder występuje również w wariancie dwuosobowym i jest przeznaczony do prac w trudniejszych warunkach, przykładowo - przy wyznaczaniu miejsc na drzewa, lub także niekoniecznie do prac (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór) w samym ogrodzie. Możemy go zastosować na bardzo wiele sposobów i zrobić z niego użytek przy ogarnianiu wolnej przestrzeni, na przykład przygotowując otwory pod słupki, sztachetki, parasol ogrodowy czy pergolę.

Jeżeli wiemy, jaki model nas interesuje, możemy wyszukać go w internecie, tak samo jak kosiarkę albo ząb sprężynowy.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście (http://termas.pl/nasze-uslugi/przenoszenie-piecow/)? To oczywiście zbliżona problematyka, więc bez wątpliwości również żywo Cię zaabsorbuje!

Ich specyfikacje są często wystarczająco obszerne, abyśmy mogli upewnić się, że dokładnie o ten model nam chodzi. W sieci pojawiają się również urządzenia używane, ale jeżeli będziemy się na takie decydować, zwróćmy uwagę na to, by były całkiem sprawne, a nie zużyte. Ponieważ jest to sprzęt stosunkowo rzadko używany, można dogadać się z sąsiadami lub rodziną i zakupić go na pół. Ceny modeli używanych są bardzo korzystne, jednak kupno nowego świdra glebowego daje nam też kartę gwarancyjną producenta i serwisowanie sprzętu w razie problemów.

Takie narzędzie, jak podkaszarka, świder albo ząb sprężynowy, zdają egzamin podczas prac w ogrodzie. Choć nie używamy ich codziennie, ich zakup zwraca się w postaci pięknego, zadbanego ogrodu.
2019-10-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.