Troszcz o maszyny, jakie wykorzystujesz w swojej działalności

Wartość oraz rezultat wykonywanej produkcji zależy często od narzędzi, w których poszczególne detale są kluczowe, więc warto zabiegać o ich stan.
lemiesze
Dziennikarz: Tabal
Na podstawie danych z: Tabal


dom - malunek
Dziennikarz: Senado Federal
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nie obędziemy się bez nich w rolnictwie, na budowie, przy równaniu powierzchni, czy odśnieżaniu ogromnych połaci. A mowa o stalowych lemieszach, które są w dolnych partiach: pługa, spychacz, ładowarek, buldożerów, wiertnic. Ważne jest, żeby lemiesze, z jakie stosujemy, wyprodukowane były z mocnej i odpornej na pęknięcie stali. Gdyż jeśli na przykład będziemy przekopywać rolę i nasz sprzęt natrafi na wielki kamień, to wątpliwej wartości stal - oferta stali zbrojeniowej- www.aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa - może się uszkodzić lub nawet złamać. Dlatego ważne jest, aby do szczególnej roboty dobrać stal o odpowiedniej twardości. Natomiast wybierając lemiesze do dużych pługów zimowych należy dbać, by były wykonane ze stali opornej na niskie temperatury.


surowiec
Dziennikarz: David J
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


dziś na rynku wyszukamy bardzo dużo lemieszy renomowanych producentów. Wybierając lemiesze doszperamy się choćby takich z ostrzącym się samoistnie profilem. Warto wyostrzyć także uwagę na dziób lemiesza, gdyż jego właściwy profil może wpłynąć nie tylko na sprawniejsze odśnieżanie, czy zakopywanie się w ziemię, lecz również na zminimalizowanie zużycia benzyny i siły twojej koparki, czy traktora.
Na trwałość tej stalowej części wpływa także ciężar sprzętu, więc warto ją perfekcyjnie dopasować.


Dbaj o maszyny, którymi pracujesz i kupuj te lepszej jakości, a będziesz zadowolony ze swojej produkcji.
2022-12-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.