Najbardziej popularne usługi oferowane przez współczesne placówki bankowe

Banki to instytucje znane od wielu lat. Służą w pierwszej kolejności do zabezpieczenia pieniędzy swoich klientów za pomocą umieszczania ich na kontach. Jest to właśnie podstawowa funkcja tych instytucji także dzisiaj.
Gotówka
Dziennikarz: 401(K) 2012
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Możliwość założenia i posiadania swojego konta. Na rachunek taki można w zasadzie w dowolnym momencie wpłacić wybraną kwotę albo dokonać wypłaty z konta. Do tego zastosowania służą bankomaty – maszyny wymyślone kilkadziesiąt lat temu, które w znaczny sposób ułatwiły ludzkie życie, i umożliwiły sporą oszczędność czasu. Poprzez banki można realizować najróżniejsze transakcje, szczególnie że większa część banków zapewnia tak zwane zabezpieczenie kontraktu. Banki są więc w większości instytucjami godnymi zaufania i powierzenia swoich środków finansowych.

Kredyty i oszczędności

Oprócz standardowej usługi bankowej jaką jest posiadanie swojego konta, sporą popularnością cieszą się także takie, które mają na celu powiększanie
Karty kredytowe
Dziennikarz: frankieleon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
oszczędności lub pozyskiwanie dodatkowych środków. Do pierwszego rodzaju usług należą różnego rodzaju lokaty oferowane właśnie przez instytucje bankowe. Wpłaca się daną sumę na specjalny rachunek z określonym oprocentowaniem. Dzięki temu po jakimś czasie przychodzą odsetki, tak więc klient ma z tego zysk. Bardzo powszechne są także raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) bankowe, będące sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki na sprecyzowane dokładnie cele. Kredyty udostępniane w bankach opiewają zwykle na kwoty dużo wyższe niż pożyczki brane poza bankami.

Kolejne tematy

Nowe propozycje pożyczek - prędka oraz łatwa pożyczka na dowód bądź sms

Pieniądze, Euro
Dziennikarz: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Nieprzewidziane wydatki zdarzają się nieraz każdemu z nas. Czasem musimy wydać dodatkowe pieniądze na rachunki, innym razem na renowację samochodu lub kupno jakiegoś sprzętu do domu albo mieszkania. W takiej sytuacji powinno się posiadać odłożone pieniądze na czarną godzinę, niemniej czasem zdarzają się nieznacznie większe wydatki, jakie z trudnością przychodzi nam po pewnym czasie opłacić. Jak więc pozyskać pieniądze na takie nieprzewidziane sytuacje?


Używanie karty debetowej

Obecnie przy utworzeniu podstawowego konta w banku przyznawana jest karta debetowa jak . Podstawową rolą takiej karty jest umożliwianie wypłacania pieniędzy za pomocą bankomatu. W ostatnim czasie karty bankowe niezwykle chętnie wykorzystywane są również do dokonywania płatności. Jest tak z względu na możliwość płatności zbliżeniowej, co jest metodą bardzo szybką. Zajmuje bowiem mniejsza ilość czasu niż standardowe zapłacenie gotówką. Oprócz tego aktualnie można dowolnie wybrać wygląd własnej karty zależnie od woli. Z zastosowaniem numeru karty można obecnie także robić zakupy w Internecie. Powinno się więc bardzo uważać, by karta nie została zagubiona.
2019-10-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.