Firma ściągająca długi – co trzeba wiedzieć?

Długi to rzecz szczególnie niewygodna dla każdego z nas. Jednak mają miejsce sytuacje, iż trudno jest się ich ustrzec, m.in. gdy utracimy pracę, a mamy utrzymać rodzinę, nie mówiąc już o obowiązku systematycznego opłacania kredytu. W takim przypadku grunt pali nam się pod nogami, a do tego do akcji wkracza firma windykacyjna. Co należy o niej wiedzieć, jeżeli mamy mieć z nią styczność?
Oszczędności i długi
Dziennikarz: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zadań firmy windykacyjnej. Jej powinnością jest ściąganie należności, jakie nie zostały uiszczone w terminie, zatem, inaczej mówiąc, windykacja wierzytelności . Usługi prowadzi na podstawie pełnomocnictwa, jakie przyznał jej wierzyciel pragnący odebrać swoją gotówkę. Tego rodzaju firma musi stosować tylko legalne środki nacisku i nie nękać wierzyciela. Przede wszystkim może przypomnieć o konieczności uregulowania długu, np. kontaktując się z konkretną osobą bezpośrednio lub wysyłając należyte powiadomienie. Tak jak przed chwilą zaznaczono, nie można zastraszać, nachodzić ani naumyślnie wprowadzać w błąd – to zachowania niezgodne z prawem, jakie mogą być bezwzględnie ukarane.

Czy na stronie (https://inoffice.pl/aktualnosci/) coś Cię zainteresowało? Masz ochotę dowiedzieć się sporo informacji na ten temat? Nie ma problemu. Musisz jedynie kliknąć w ten link.

Niedozwolone są także wszelkie rozmowy z osobami trzecimi, m.in. z sąsiadami, jak również wywieszanie informacji na temat zadłużenia określonej osoby w miejscach publicznych. To narusza godność zadłużonego. Można jedynie postarać się uświadomić go, że definitywnym krokiem, jeżeli pokojowe rozmowy i chęć porozumienia się zostały zlekceważone, jest postępowanie sądowe. Korzystniej jednak jest do niego nie dopuszczać, gdyż jeśli zadłużenie rzeczywiście istnieje, to i tak prędzej czy później osoba zadłużona będzie musiała go zwrócić. Musimy dogadać się z firmą (SAF - firma windykacyjna), inaczej stracimy zdrowie i nerwy, a także poniesiemy niemałe koszty w sądzie.

Dzisiaj naprawdę ciężko odnaleźć jest cenne informacje, więc powołaj się na praktyczne informacje (www.eena.pl/praca-w-holandii.html), które przykują Twoje zainteresowanie.

Dlaczego? Z tego względu, że później zostaje już wyłącznie postępowanie egzekucyjne, związane z wejściem komornika.


Kolejne tematy

W jaki sposób przebiega windykacja wierzytelności? W których sytuacjach się ją przeprowadza?

Dziennikarz: JoshuaDavisPhotography.com
Windykacja wierzytelności to w szczególności zbiór kroków prawnych, które sprawia, iż dłużnik spłaca swoje zobowiązania. Postępowanie przebiega podług kilku zasadniczych kroków i w gruncie rzeczy są one bardzo trudne, identycznie jak sam proces windykacji.


Pamiętaj, że jeśli firma windykacyjna straszy cię, próbowała użyć siły bądź dopuściła się innych działań niezgodnych z prawem, musisz jak najszybciej to zgłosić. Takie firmy nie mają prawa działać, bowiem wszystkie prowadzone działania mają być legalne. Jednak takie sytuacje niestety się zdarzają, toteż postaraj się nie dopuścić do sytuacji, w której wpadniesz w długi.
2019-12-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.